fbpx

Blog

Platformy DevOps w najnowszym Raporcie Gartnera – Atlassian Liderem

Raporty Gartnera to cenione na całym świecie opracowania analityczne. Kolejnych publikacji wyczekują wszyscy w branży IT, od producentów oprogramowania po klientów końcowych, w szczególności zaś CIO oraz IT Managerowie. Autorska metodyka badawcza Gartner Magic Quadrant pozwala na rzetelną ocenę dostawców rozwiązań według takich kryteriów jak Ability to Execute czy Completeness of Vision, dzieląc ich na Liderów, Wizjonerów, Graczy Niszowych i Kandydatów. Po raporcie dotyczącym systemów ITSM, który ukazał się pod koniec ubiegłego roku, tym razem ocenie poddano producentów platform DevOps. Także w tym zestawieniu Atlassian zdobył pozycję Lidera.

Platformy DevOps – definicja Gartnera

Platformy DevOps umożliwiają efektywne dostarczanie oprogramowania przy użyciu zwinnych metodyk pracy, także przez zespoły rozproszone. Wykorzystywane są do przyspieszania procesu developmentu, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości realizowanych prac. Według Raportu Gartnera do 2027 roku aż 75% organizacji wybierze jedną z platform DevOps, zamiast wielu rozwiązań różnych dostawców.

Atlassian – Lider Platform DevOps

Firma Atlassian, producent takich systemów jak Jira (Jira Software, Jira Work Management, Jira Service Management, Jira Product Discovery), Confluence, Bitbucket czy Opsgenie, została uznana przez Gartnera za Lidera Platform DevOps. Obok Atlassian w zestawieniu znalazły się także rozwiązania oferowane przez Microsoft i GitLab.  

To kolejny sukces Atlassian (Systemy ITSM w najnowszym Raporcie Gartnera – Jira Service Management Liderem) na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Platforma DevOps Atlassian – mocne strony

Na ekosystem Atlassian składają się liczne narzędzia, jak Jira Software, Jira Service Management, Confluence, Bitbucket i Opsgenie, które wzajemnie się uzupełniają. Platforma wykorzystuje synergię Jira Software i Confluence do zwinnego planowania oraz zarządzania wiedzą oraz Jira Service Management do obsługi zgłoszeń, zarówno działów IT, jak i działów biznesowych. Ważnym elementem platformy jest Opsgenie, który zwiększa potencjał zespołów programistycznych i operacyjnych, umożliwiając planowanie dyżurów i przerw w świadczeniu usług, a także zarządzanie alertami o incydentach.

Wśród zalet platformy Atlassian Raport Gartnera wymienia ponadto Atlassian Marketplace, gdzie można pobrać (także nieodpłatnie) kilka tysięcy dodatków uzupełniających funkcjonalności topowych narzędzi Atlassian oraz Jira Product Discovery, której zadaniem jest wsparcie procesu rozwijania produktu, w tym rejestracja pomysłów i ich priorytetyzacja oraz tworzenie map rozwoju (ang. roadmap).  

Atlassian Experts

Eyzee S.A. to Gold Solution Partner Atlassian w Polsce. Nasz zespół Atlassian Experts skupia najlepszych certyfikowanych ekspertów. Wdrażamy i optymalizujemy narzędzia ekosystemu Atlassian, organizujemy dedykowane szkolenia, a także oferujemy zakup licencji i subskrypcji Atlassian w atrakcyjnych cenach. 

Źródło: Raport Gartnera

Chcesz się dowiedzieć więcej?

Call Now Button