fbpx

Blog

Systemy ITSM w najnowszym Raporcie Gartnera – Jira Service Management Liderem

Atlassian Jira Service Management lider ITSM Raport Gartner

Gartner to renomowana firma badawczo-doradcza, której coroczne raporty cenią sobie zarówno dyrektorzy IT (CIO), jak i dyrektorzy operacyjni (COO) na całym świecie. Autorska metodologia badawcza Gartner Magic Quadrant pozwala na ocenę dostawców według takich kryteriów jak Ability to Execute czy Completeness of Vision, dzieląc ich na Liderów, Wizjonerów, Graczy Niszowych i Kandydatów. Od lat raporty Gartnera wspomagają procesy decyzyjne w liczących się organizacjach, umożliwiając im ograniczenie wyboru dostawców do liderów zestawienia.  

 Raport Gartnera Wzrost Jira Service Management

Jira Service Management u Gartnera – od Wizjonera do Lidera 

Trzy lata temu Atlassian, producent Jira Service Management podwoił swój udział w rynku systemów IT Service Management (ITSM). W ubiegłym roku zadebiutował w raporcie Gartnera jako Wizjoner Magic Quadrant dla systemów ITSM, by w tegorocznej edycji stać się jego Liderem. W zestawieniu wśród ocenianych dostawców znaleźli się także EasyVista, Microfocus, IFS, SysAid, ManageEngine, Freshworks, Ivanti, BMC i ServiceNow.   

Co wyróżnia Jira Service Management?  

Jira Service Management to w dużym uproszczeniu system ticketowy stworzony dla organizacji każdej wielkości, który łączy różne zespoły, zarówno IT, jak i biznesowe. Bazuje na ich współpracy, umożliwiając śledzenie przepływów na poziomie całego przedsiębiorstwa. Może wiązać zgłoszenia systemu Jira oraz pobierać dane z innych narzędzi, np. do tworzenia oprogramowania. Dzięki temu zespoły wsparcia IT i operacyjne zyskują więcej danych kontekstowych, co pozwala im szybciej reagować na wnioski, incydenty, problemy czy zmiany.    

Wśród zalet Jira Service Management użytkownicy najczęściej wskazują szybkość wdrożenia dzięki łatwej konfiguracji, przejrzysty portal do przyjmowania zgłoszeń, multijęzyczność oraz przystępne koszty. Jira Service Management może być wykorzystana nie tylko w działach IT, ale także w codziennej pracy działu marketingu, HR, prawnego, compliance czy administracji.   

Jira Service Management to najszybciej rozwijający się system do obsługi zgłoszeń. Drugi rok z rzędu to Atlassian zdobył najwięcej nowych klientów wśród wszystkich dostawców, którzy znaleźli się w raporcie Gartnera. Jira Service Management ma aktualnie ponad 45 tys. klientów na całym świecie, od małych firm po korporacje z ponad 5 tys. użytkowników.   

 

Pobierz Raport Gartnera BEZPŁATNIE

Chcesz się dowiedzieć więcej?
Wypełnij formularz

Call Now Button