fbpx

Blog

Take IT Eyzee, czyli jak dbać o zdrowie pracowników w branży IT

Jak dbać o zdrowie pracowników w branży IT

7 kwietnia 2023 roku świętujemy 75. rocznicę rocznicę powołania Światowej Organizacji Zdrowia oraz ustanowienia Światowego Dnia Zdrowia. Hasło tegorocznych obchodów „Zdrowie dla wszystkich” przypomina, że wszyscy ludzie powinni cieszyć się dobrym zdrowiem i żyć pełnią życia w spokojnym, dostatnim i zrównoważonym świecie. Filozofia ta jest nam szczególnie bliska, stanowiąc istotny element DNA naszej organizacji. Dlatego w tym szczególnym dniu dzielimy się doświadczeniami z zakresu dbania o zdrowie pracowników branży IT.

Zdrowie na pierwszym miejscu

Pracownicy branży IT często zmagają się z dolegliwościami związanymi z siedzącym trybem pracy i stresem. Z tego względu od początku istnienia naszej organizacji stawiamy zdrowie zespołu na pierwszym miejscu. Wszystkim współpracownikom oferujemy pakiety medyczne, które pozwalają kompleksowo zadbać o zdrowie przy wsparciu najlepszych lekarzy specjalistów, bez długiego oczekiwania na wizyty. Opieką obejmujemy także naszych bliskich, co zwiększa poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Integracja zespołu

Najbliższe otoczenie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Jesteśmy dumni, że Team Eyzee tworzą wyjątkowi ludzie o pozytywnym nastawieniu, którzy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Razem budujemy przyjazne środowisko pracy oraz partnerskie relacje oparte na dialogu.

Częste spotkania firmowe to ważny element integracji naszego zespołu. Dzięki nim poznajemy się lepiej, co sprawia, że wspólne realizowanie projektów staje się łatwe i przyjemne. Cieszą nas liczne okazje do zabawy, dzięki którym możemy rozładować nagromadzone napięcie i uszczęśliwić nasze wewnętrzne dzieci.

Sport to zdrowie

Aktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem dbania o zdrowie, szczególnie przy wielogodzinnej pracy przy komputerze. Choć wielu naszych współpracowników uprawia różne, nawet najbardziej ekstremalne dyscypliny, niektórzy potrzebują dodatkowej motywacji. Dlatego w naszej ofercie benefitów nie mogło zabraknąć kart sportowych, które zachęcają do podjęcia i kontynuowania aktywności.

Organizujemy eventy sportowe, które wzmacniają ducha zespołowego i pielęgnują zdrową rywalizację. Wspólnie odkrywamy dyscypliny, które dopiero zdobywają popularność w Polsce – w ostatnim czasie spotkaliśmy się na kortach „Aktywnej Warszawy” na Turnieju Pickleball.

Wspólne wartości

Kluczowe dla dobrego samopoczucia jest także realizowanie projektów, nie tylko zawodowych, zgodnych ze wspólnie wyznawanymi wartościami. Staramy się pomagać osobom i instytucjom w potrzebie, angażując się w liczne akcje charytatywne. Jesteśmy otwarci na różnorodne inicjatywy zgłaszane przez członków zespołu.

W ubiegłym roku zorganizowaliśmy wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, wykonaliśmy prace porządkowe w Gospodarstwie Szkółkarskim Kampinoskiego Parku Narodowego oraz remont w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Przekazywaliśmy też pomoc rzeczową, nierzadko zgromadzoną w ramach biurowych zbiórek.

Zdrowa atmosfera

Wierzymy w moc pozytywnej motywacji. Dostrzegamy i doceniamy sukcesy współpracowników, opisując je w naszej komunikacji wewnętrznej – Newsletterze, mailingu i na team chacie. Dbamy o to, by wszyscy członkowie zespołu wiedzieli, co dobrego dzieje się wewnątrz naszej organizacji.

Szukamy okazji do okazywania sobie sympatii i życzliwości. Podczas styczniowego Tygodnia Dobrego Słowa wysyłaliśmy do siebie specjalnie przygotowane karteczki, na których dziękowaliśmy naszym współpracownikom za zaangażowanie, wsparcie i… uśmiech! Takie akcje bardzo pozytywnie wpływają na „zdrowy klimat” naszej organizacji. Co roku przeprowadzamy Badanie Satysfakcji, z którego wynika, że w Eyzee S.A. panuje atmosfera zaufania i koleżeństwa (95% w 2022 roku).

Dbamy o zdrowy work-life balance, dzięki któremu możemy być efektywni w pracy i spełniać się w życiu prywatnym. W wolnym czasie oddajemy się swoim pasjom, o którym chętnie rozmawiamy i wspieramy się w ich realizacji. Nasz zespół tworzą m.in. pasjonaci kolarstwa, sztuk walki, pszczelarstwa i ziołolecznictwa, miłośnicy zwierząt i inteligentnych domów.

Redukcja stresu

Wymagające projekty i presja czasu to typowe dla branży IT czynniki stresogenne. Dlatego organizujemy warsztaty, na których prezentujmy techniki służące rozładowaniu napięcia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Każdy współpracownik może skorzystać ze wsparcia doświadczonego psychologa, który należy do naszego zespołu.

Biuro Eyzee S.A. na warszawskim Mokotowie jest przyjazne zwierzętom, a zespół chętnie pracuje w towarzystwie czworonożnych pupili. W ubiegłym roku do naszego Business Support na stałe dołączyła Puma, suczka rasy labrador retriever, która dba o dobrą atmosferę, wywołując uśmiech u każdego, kto nas odwiedza.

Kultura ciągłego rozwoju

Nasz zespół nie przestaje się doskonalić. Wspólnie budujemy kulturę ciągłego rozwoju, podnoszenia wiedzy i kompetencji. Cyklicznie organizujemy szkolenia wewnętrzne w ramach Akademii Eyzee, podczas których dzielimy się doświadczeniem, przeplatając tematy merytoryczne z ogólnorozwojowymi, często związanymi z naszymi pasjami. Dzięki temu stajemy się lepsi w wielu wymiarach, a wszyscy członkowie zespołu mają poczucie, że ich wyjątkowość wnosi wartość do naszej organizacji.

Chcesz dołączyć do Team Eyzee?

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy oraz obserwowania naszych relacji w mediach społecznościowych: LinkedIn i Facebook.

Call Now Button