fbpx

Blog

Infoshare 2023 – podsumowanie konferencji

W dniach 24-25 maja w Gdańsku odbyła się 17. edycja Infoshare – największej w regionie CEE konferencji technologicznej. Tegoroczne wydarzenie zgromadziło 6 500 uczestników, wśród których znaleźli się twórcy oprogramowania, liderzy biznesu, inwestorzy, startupowcy, marketerzy i entuzjaści innowacji.

Infoshare 2023 – Trendy

W trakcie konferencji ponad 150 prelegentów z całego świata występowało na 9 scenach: Inspire, Arena, Dev Trends, Marketing, Dev Architecture, Dev Java, Dev Front-end, Dev AI, Dev Cloud & DevOps. Nawet najkrótsze, 20-minutowe wystąpienia pozwalały na przyswojenie prawdziwej „pigułki wiedzy”.

Tematy, które zdominowały Infoshare 2023 to rozwój biznesu, przetrwanie zmian i trudności na rynku, promowanie i sprzedaż produktów i usług, a także zdobywanie finansowania. Mimo takiej różnorodności wszystkie prezentacje były cennym źródłem inspiracji i motywacji do działania.

Prelegenci z dużą otwartością dzielili się swoimi, nierzadko trudnymi, doświadczeniami zawodowymi oraz wiedzą, którą dzięki nim zdobyli. Niemal wszystkie wystąpienia koncentrowały się na celowości działań, które przynoszą konkretną wartość zarówno biznesowi, jak i jego klientom.

Wiele prezentacji tegorocznej edycji Infoshare poświęcono rozwojowi Artificial Intelligence (AI). Omawiano szerokie możliwości jej wykorzystania, m.in. we wsparciu produkcji oraz marketingu i sprzedaży. Prelegenci poruszali nie tylko aspekty techniczne, ale także szanse i wyzwania z nią związane.

Rewolucja związana z rozwojem sztucznej inteligencji, której jesteśmy świadkami, jest nie do zatrzymania. Trzeba znaleźć sposób, by stać się profesjonalistą wspieranym przez AI, zamiast zostać przez nią zastąpionym. Jeśli w przyszłości programiści będą mogli skrócić czas potrzebny na wykonanie zadania o połowę, rozwój sztucznej inteligencji należy postrzegać jako szansę na zwiększenie swojej efektywności – mówi Paweł Ciereszyński, CTO w Eyzee S.A.

Upgrade biznesu w zmieniającym się świecie

Jednym z najciekawszych wydarzeń tegorocznego Infoshare były warsztaty „Upgrade biznesu w zmieniającym się świecie. Trailer Kongresu IT Corner”. Przedstawiciele IT Corner, klastra polskich firm technologicznych – Krzysztof Wojewodzic, Karolina Charewicz-Jakubowska, Adam Tychmanowicz, Grzegorz Rudno-Rudziński, Tomasz Muter, Artur Piekarczyk i Paweł Kuźmiak – podzielili się swoją oceną bieżącej sytuacji gospodarczej i jej wpływu na branżę IT, a także prognozami na najbliższą przyszłość.

Według prelegentów warsztatu dynamika wzrostu branży IT spada, jednak doświadczamy chwilowego „wypłaszczenia”, nie prawdziwego kryzysu – ten dotknął w ostatnim czasie branżę automotive, zmagającą się z zerwanymi łańcuchami dostaw i niemożnością kontunuowania produkcji. Branża IT powinna myśleć nieszablonowo, wykorzystując ten niespokojny czas na prowadzenie działań strategicznych. To pora na optymalizowanie procesów i doskonalenie produktów, aby przygotować się na nadchodzące wzrosty.

Infoshare 2023 - warsztaty ITCorner
Prelegenci warsztatu „Upgrade biznesu w zmieniającym się świecie. Trailer Kongresu ITCorner”

Na warsztatach „Upgrade biznesu w zmieniającym się świecie. Trailer Kongresu ITCorner” spotkaliśmy profesjonalistów, którzy chętnie dzielili się swoimi osiągnięciami, nie unikając rozmów o trudnościach, które napotkali na swojej drodze. Bez zbędnego epatowania pesymizmem, w konstruktywny sposób opisywali także ciężkie doświadczenia, podkreślając wiedzę, którą udało im się dzięki nim zdobyć. ITCorner to wyjątkowa inicjatywa, dzięki której o firmach dotychczas postrzeganych jako konkurencji, myślimy jako przyjaciołach, z którymi można stworzyć coś naprawdę wartościowego – przekonuje Marcin Powałowski, COO w Eyzee S.A.

Infoshare – Share What Is Worthy

Infoshare to konferencja przygotowana z niezwykłym rozmachem, która integruje środowisko branży technologicznej, gromadząc w Gdańsku tysiące profesjonalistów z całego świata. W agendzie, poza prelekcjami i warsztatami, nie brakuje licznych wydarzeń towarzyszących. Ponadto organizatorzy udostępniają uczestnikom platformę MatchMaking, która ułatwia nawiązywanie kontaktu.

Udział w Infoshare to nie tylko okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń między praktykami czy zdobywania kontaktów biznesowych. Przede wszystkim to możliwość poznania wartościowych ludzi z różnych zakątków świata, wzajemnej inspiracji i poszerzania horyzontów. Ważnym elementem kultury Infoshare są wydarzenia towarzyszące, które umożliwiają spotkania i prowadzenie dyskusji w swobodnej i przyjaznej atmosferze. Jako uczestnik tegorocznego Great Networking Party mogę zapewnić, że jest to nazwa trafiona w 100% – dodaje Łukasz Kowalski, Manager Atlassian Experts w Eyzee S.A.

Organizatorom Infoshare 2023 udało się stworzyć wydarzenie, które przyciągnęło ekspertów o ogromnej wiedzy i doświadczeniu, ale także niespotykanej otwartości. Nie tylko przemawiali ze sceny, ale także poświęcali czas, by po wystąpieniach prowadzić szczere rozmowy na temat prezentowanych zagadnień. Możliwość konfrontacji własnych przemyśleń i wizji z osobami, które zbudowały własny biznes zupełnie od podstaw, niejednokrotnie stając przed podobnymi wyzwaniami, była niezwykle wartościowa. Chciałbym serdecznie podziękować i wyrazić szacunek dla organizatorów wydarzenia, prelegentów i pozostałych uczestników – podsumowuje Marcin Powałowski.

Call Now Button