fbpx

Blog

Licencje Atlassian: Jira, Confluence – Cena

Licencje Atlassian Jira Confluence Cena

Atlassian jest globalnym producentem oprogramowania, znanym i cenionym również w Polsce przez firmy o różnej wielkości. W ostatnim Raporcie Gartnera Atlassian został wskazany jako Lider w kategorii systemów ITSM. Najbardziej popularne rozwiązania Atlassian to:

  • Jira Software najczęściej nazywana jako Jira,
  • Jira Service Management dawniej pod nazwą Jira Service Desk,
  • Jira Work Management dawniej pod nazwą Jira Core,
  • Confluence.

Gdzie kupić licencje Atlassian?

Licencje można kupić na stronie Atlassian lub u Certyfikowanych Partnerów Atlassian, np. Eyzee S.A. Korzyścią zakupu licencji rocznych poprzez Eyzee są nie tylko korzystne warunki cenowe, ale również możliwość wdrożenia lub optymalizacji rozwiązań przez zespół Atlassian Experts.

Licencje Atlassian – CLOUD, DATA CENTER

Licencje Atlassian dostępne są w wersji CLOUD i DATA CENTER w modelu subskrypcyjnym. Do niedawna możliwy też był zakup wersji SERVER, ale od 15 lutego 2024 roku nie będą miały wsparcia technicznego. Oczywiście będzie można z nich korzystać, choć Atlassian rekomenduje migrację do wersji CLOUD lub DATA CENTER, w zależności między innymi od liczby użytkowników, agentów. Eksperci Eyzee mają szerokie kompetencje i doświadczenie w migracjach, co daje poczucie bezpieczeństwa naszym Klientom.  

Licencje Jira Software

Jira Software jest najbardziej popularnym systemem w ekosystemie Atlassian. W olbrzymim uproszczeniu Jira Software to rozwiązanie do zarządzania projektami. Szczególnie polecana jest dla zespołów Agile i DevOps. Tablice SCRUM, tablice KANBAN, Backlog, harmonogramy, raporty i analizy ułatwiają codzienną pracę w zespołach.

Jira Software w wersji CLOUD dostępna jest w modelu subskrypcyjnym w planach FREE, STANDARD, PREMIUM i ENTERPRISE. Wersja FREE jest dedykowana dla zespołów do 10 osób, jest okrojona funkcjonalnie i nadaje się dla niewymagających małych zespołów. Wersja STANDARD dedykowana jest większym zespołom, ale ma ograniczoną przestrzeń na zapis plików i nie ma SLA. Wersja PREMIUM nie ma ograniczeń przestrzeni na zapis plików, a SLA ma na poziomie 99,9%. Wersja ENTERPISE ma pełną funkcjonalność i dedykowana jest dla zespołów z minimum 801 użytkownikami. Subskrypcja Jira Software DATA CENTER dostępna jest od minimum 500 użytkowników.

Licencje Jira Service Management

Jira Service Management nazywana jest systemem ticketowym. To jednak coś więcej niż ITSM (IT Service Management). System Jira Service Management służy do zarządzania zgłoszeniami dla wszystkich zespołów, nie tylko działów IT zajmujących się przyjmowaniem zgłoszeń IT, ale również działów biznesowych, gdzie jest potrzeba zarządzania wnioskami, incydentami, problemami, zmianami, zasobami i wiedzą.

Jira Service Management, podobnie jak Jira Software, dostępna jest jako subskrypcja CLOUD w planie FREE (bezpłatnym dla 3 agentów), STANDARD dla małych zespołów, w których procesy nie wymagają większych automatyzacji. Dostępne są również licencje w planie PREMIUM dla zespołów oczekujących zaawansowanego zarządzania incydentami oraz całodobowego wsparcia w przypadku krytycznych zgłoszeń, także licencje w planie Enterprise dla dużych zespołów wymagających zaawansowanych funkcji analitycznych. Subskrypcja DATA CENTER dostępna jest od minimum 50 agentów.

Jira Service Management – Kim są agenci?

W Jira Service Management wpływ na cenę ma liczba agentów a nie użytkowników. Agenci to osoby, które pracują nad wnioskami użytkowników (klientów). Klienci to osoby, które zgłaszają wnioski, mogą to być pracownicy i osoby spoza organizacji. Klienci nie potrzebują licencji, żeby korzystać z Jira Service Management. Często pojawiąjącym się pytaniem jest czy akceptujący zgłoszenia w Jira Service Management potrzebują licencji. Otóż akceptujący zgłoszenia również nie potrzebują licencji Jira Service Management. 

Licencje Jira Work Management

Jira Work Management wcześniej znana pod nazwą Jira Core dedykowana jest zespołom biznesowym w celu ułatwienia współpracy, koordynacji pracy i realizacji zadań w jednym miejscu. Jej zaletą są dedykowane szablony dla działów marketingu, sprzedaży, HR, operacyjnych, projektowych, finansowych, prawnych. Integracja Jira Work Management z Jira Software pozwala połączyć zespoły biznesowe i programistyczne.

Licencje Jira Work Management dostępne są tylko w opcji CLOUD w modelu subskrypcyjnym w planie FREE do 10 użytkowników oraz STANDARD. Plan STANDARD oferuje zaawansowane uprawnienia, przypisywanie ról w projekcie czy dostęp anonimowy. Subskrypcja Jira Work Management w modelu DATA CENTER nie jest dostępna.

Licencje Confluence

Confluence to rozwiązanie typu wiki dedykowane dla zespołów, w których liczy się szybki dostęp do treści, informacji i wiedzy. Confluence świetnie współpracuje z Jira Software i Jira Service Management, a dzięki wbudowanym szablonom i możliwościom wspólnej pracy nad stronami i przestrzeniami, praca zespołowa staje się prosta i wydajna.

Confluence podobnie jak Jira Software i Jira Service Management dostępny jest w CLOUD w modelu subskrypcyjnym w planach FREE, STANDARD, PREMIUM i ENTERPRISE. Wersja FREE jest za darmo dla 10 użytkowników, ale pozbawiona jest ważnych funkcji jak choćby nadawanie uprawnień na przestrzeniach i stronach czy archiwizacja i anulowanie archiwizacji stron, które dostępne są w wersji STANDARD. Licencje Confluence PREMIUM umożliwiają wykorzystywanie TEAM CALENDARS oraz współpracę z osobami spoza organizacji, nie ma też ograniczeń przestrzeni na zapis plików. Licencje Enterprise dedykowane są dla organizacji z liczbą użytkowników minimum 801. Subskrypcja Confluence DATA CENTER dostępna jest od minimum 500 użytkowników.

Licencje Atlassian: Jira, Confluence – Cena subskrypcji miesięcznie, rocznie

Licencje Atlassian CLOUD dostępne są w modelu subskrypcyjnym miesięcznym lub rocznym. Licencje DATA CENTER dostępne są w modelu rocznym z określonymi progami użytkowników (TIER). Ceny w ujęciu na użytkownika lub agenta spadają wraz ze wzrostem liczby licencji. Mimo to mniejsze organizacje lub bardziej zwinne używają zazwyczaj rozwiązania Atlassian CLOUD, ze względu na niską barierę wejścia przy zachowaniu wysokiej jakości oprogramowania. 

Atlassian Experts

W Eyzee stworzyliśmy zespół Atlassian Experts, który obejmuje najlepszych certyfikowanych specjalistów Atlassian w Polsce. Kiedy pojawią się wątpliwości dotyczące licencji Jira Software, Jira Service Management, Jira Work Management, Confuence oraz optymalizacji tych rozwiązań czy tematu migracji z wersji SERVER do CLOUD czy DATA CENTER, warto pomyśleć o wsparciu Atlassian Experts.

Chcesz się dowiedzieć więcej?
Wypełnij formularz

Call Now Button