Architekt IT

Poszukujemy osoby, która dołączy do zespołu DevOps w firmie telekomunikacyjnej w roli Architekta IT. Zespół w strukturach naszego klienta do którego dołączysz, zajmuje się utrzymaniem i rozwojem aplikacji będących częścią większego rozwiązania którego celem jest wsparcie konsultanta i klienta.

Utrzymywane aplikacje stworzone są w technologiach Java, Spring Boot, JSP, Camunda, Oracle DB, MongoDB. jBPMN.

Jakie będą Twoje zadania i obowiązki?

• Współpraca z architektami na poziomie projektu i organizacji nad uszczegółowieniem i wyceną wymagań zmian i nowych funkcjonalności

• Przełożenie wysokopoziomowych wymagań na projekty konkretnych zmian w aplikacji i współpraca z programistami w trakcie realizacji

• Poznanie utrzymywanych aplikacji i funkcjonalności aby szybko odpowiadać na pytania „czy da się..”, „jak to jest skomplikowane…”, „jakie zmiany są potrzebne, aby…”

• Wsparcie lidera technicznego w decyzjach dotyczących sposobu implementacji funkcjonalności („czy asynchronicznie?”, „jak ponawiać zapytanie w przypadku błędu?”, „jak obsłużyć odpowiedzi zwrotne?”)

• Wsparcie Scrum Mastera w planowaniu i optymalizacji pracy zespołu w ramach sprintów pod kątem umiejętności / zależności pomiędzy zadaniami i oczekiwanymi terminami dostarczenia zmian

• Wsparcie zespołu (programiści, testerzy, utrzymaniowcy) w zakresie realizacji projektowanych funkcjonalności, odpowiadania na pytania związane z funkcjonalnością, uzyskiwania decyzji od Product Ownera.

• Przewidywanie w trakcie projektowania funkcjonalności zagadnień takich jak monitoring działania, diagnostyka problemów, wpływ na istniejące funkcjonalności

• Diagnozowanie zagadnień / błędów pod kątem merytorycznym („czy to błąd techniczny?” „czy tego przypadku nie uwzględniliśmy w trakcie analizy?”, „czy brakuje nam konfiguracji?”)

• Zaangażowanie w budowanie technicznego wizerunku firmy

Czego oczekujemy od Ciebie?

• Doświadczenia w projektowaniu złożonych systemów IT

• Inicjatywy i proaktywności w zakresie zdobywania wiedzy w dynamicznym środowisku z ograniczonym dostępem do dokumentacji

• Umiejętności dzielenia się wiedzą, a także chęci prezentowania i konfrontowania własnych propozycji

• Umiejętności określania priorytetów i organizowania pracy własnej w warunkach ciągłego napływu nowych zapytań/zadań

• Znajomości wzorców integracyjnych w środowisku Enterprise i narzędzi ich realizacji (np. http, REST, wsdl, kolejki)

• Znajomości zagadnień związanych z przechowywaniem danych w bazach relacyjnych i no-sql

• Praktycznej znajomości notacji UML, BPMN jako narzędzi komunikacji koncepcji związanych z tworzeniem oprogramowania

• Biegłej znajomości SQL

• Znajomości języka angielskiego (w mowie i w piśmie)

Będzie też dobrze jeśli:

• Potrafisz uzyskiwać informacje z logów aplikacji

• Potrafisz czytać kod JAVA i użyć tej wiedzy do zrozumienia jak działa dana funkcjonalność

W Eyzee oferujemy

  • ikona bonusu

    Umowa B2B lub UoP

    Dopłata do opieki medycznej dla Ciebie i rodziny

    Opłata za pozostawanie w gotowości

    Dostęp do karty sportowej

    Laptop

    Kawa, herbata, mleko

    Plan rozwoju osobistego

    Spotkania integracyjne i wyjazdy firmowe

    Świeże owoce

    Dostęp do kuchni

    Budżet szkoleniowy

Warunki i formy zatrudnienia w Eyzee

  • Umowa B2B lub UoP

  • Okres próbny trzy miesiące – na umowę zlecenie, jeśli nie masz swojej działalności

  • Miesiąc wypowiedzenia

  • Dla studentów możliwa umowa zlecenie, jeśli nie chcesz prowadzić działalności

  • Opłata za pozostawanie w gotowości

  • Gwarancja wypłaty niezależnie od uczestnictwa w projekcie